ÇİFT CİDARLI BACA SİSTEMİ

 

AISI 316 L paslanmaz çelikten mamul  taş yünü izoleli, alüminyum veya paslanmaz kaplamalı sacdan mamul olup dış ortam şartlarında kullanıma uygundur.

Kullanım alanı katı,sıvı ve gaz yakıtlı kazanlar.Bacalar, ısı ve basınç farklılıklarıyla çalışırlar. Burada temel kural gaz temasına haiz olan yüzey ısısının, atık gaz atmosfere atılana kadar yoğuşma sıcaklığının altına düşmemesini sağlamaktır. Bunu sağlamak içinde tüm baca sistemi Taş Yünleri ile izole edilerek korunur.

Ayrıca kullanılan izolasyon malzemelerini korumak ve güzel bir görüntü katmak amacı ilde üzerlerine kaplama malzemeleri kullanılarak ikinci bir cidar oluşturulur.

Bu tarz bacalar genellikle bina dışı uygulamalarda, büyük ve geniş şaftlarda, kendi kendini taşıyan ( flanşlı ) baca sistemlerinde konstrüksiyon yardımı ile taşınan baca sistemlerinde kullanılırlar. 

Düşey yük alt ana taşıyıcı üzerinde taşınır ve modüller birleştirme kelepçeleri ile birleştirilirler. Muflu geçme seklinde imal edilen baca sistemlerinde montaj uygulamaları kolaydır. Hafifliği ve özel destek elemanları sayesinde montajı kolaylıkla yapılır, duvara sabitlenen montajlarda da rahatlıkla uygulanabilir.

 


ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
DPW/ALU T200 P1 W Vm L50060 O100
DPW/ALU T400 N1 W Vm L50060 O100
DND/ALU T400 N1 D Vm L50060 G100
DPW/SS T200 P1 W Vm L50060 O100
DNW/SS T400 N1 W Vm L50060 O100
DND/SS T400 N1 D Vm L50060 G100
 

 

Farklı özellikleri:


- AISI 316Lyüksek kalitede paslanmaz çelikten yapılmış, korozyon, asit ataklar ve kurum yangınlarına karşı dayanıklı iç cidar.

 

- Özel işlemden geçirilmiş paslanmaz çelik veya alüminyum dış cidar.

 

- Birbiriyle tam uyumlu modüler parçaların montajını kolaylaştırmak ve birleşim noktalarındaki kaçan ısıya karşı geliştirilmiş özel geçmeli bağlantı sistemi.

 

- Tig kaynak ile birleşim yerlerinde minimum korozyon, sızdırmaya karşı güvence, şık görünüm.

 

KASKAD BACA SİSTEMİ


Bir büyük kazan yerine birden fazla küçük kapasiteli kazanların belirli program dahilinde birlikte çalıştırma şekli olan kaskad ısıtma sistemleri için geliştirilmiş baca sistemi. Cihaz sayısına bağlı baca kolektörü, baca bağlantısı ve bacadan oluşan sistem düşük baca sıcaklığında pozitif basınçlı olarak tasarlanmıştır. Muf içine yerleştirilen özel contalar ile tam sızdırmazlık sağlanır.

 

Birden fazla ısı üretici cihazın ortak baca borusu kullanılarak atık gazlarının atmosfere taşınması için dizayn edilen sistemlerdir. AISI 316 L paslanmaz çelikten mamul baca sistemi, şaft içi tek cidar, şaft içi çift cidar, bina dışında çift cidar olmak üzere uygulama alanları bulunmaktadır. Kaskad baca sistemleri tasarımında baca sızdırmazlığı önem arz etmektedir. Baca düşey bölümü alt noktasında ve yatay baca son kısmında bulunan drenaj ile yoğuşma suyu tahliye edilmelidir. İzolasyon malzemesi olarak taş yünü kullanılmaktadır dış cidar malzemesi alüminyum veya paslanmaz sacdan mamul olup dış ortam şartlarında kullanıma uygundur.

 

Kullanım alanı doğalgaz yakıtlı cihazlardır..Baca sistemi aksesuarları ile (modül bağlantı kelepçesi, duvar sabitleme kelepçesi, duvar ve ana taşıyıcısı) bina dışından montajı yapılabildiği gibi aynı zamanda mevcut yapı içerisinde baca montajı da yapılabilmektedir.

 

KONSTRÜKSİYONLU BACA SİSTEMİ;


Kendi kendini taşıyan ve Konstrüksiyonlu baca sistemleri olarak adlandırılan uygulamalar Endüstriyel tesislerde fabrikalarda ısı merkezlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için dizayn edilir. Baca sistemlerinin imalat ve montaj uygulaması, belirli bir yöntem dahilinde proje ve statik güvenlikler doğrultusunda titizlikle yürütülen çalışmalar ile gerçekleştirilmektedir. Bu tarz sistemlerde montaj mahallinin baca sistemine uygunluğu ön plana çıkmaktadır. Yapılacak ön çalışma ile temel detayları, rüzgar yükleri,deprem yükleri, ve genel fiziki durum değerlendirilmesi yapılmaktadır. İç baca ile dış taşıyıcı baca arasında İzolasyon malzemesi olarak taş yünü kullanılmaktadır. Baca sistemi flanş bağlantılı olarak da birleştirilmektedir. Flanş birleştirme noktalarında yüksek ısıya dayanıklı özel amyant contalar kullanılmaktadır. Baca kesit hesapları standartlara uygun yapılmaktadır. Baca sistemi sıvı,katı ve gaz yakıtlı yakma ocaklarında tek ve çift cidar olarak , farklı dizayn yöntemleriyle üretilmektedir.

 

 
Anasayfa | Sertifikalar | Kariyer | Iletisim

Her Hakki Saklidir. 2010 © Maysan Baca Sistemleri